Av.İlhan İMİK PDF Yazdır e-Posta

Av. İlhan İMİK:

1949 yılında Elazığ’da doğdu.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamlayarak, aynı üniversitede yüksek lisans yaptı.

1972 yılından beri serbest Avukatlık bürosu sahibidir.

Bu arada serbest Avukatlık çalışmaları paralelinde;

1986- 1997 yılları arasında Albaraka Türk Özel Finans Kurumu’nda Baş Hukuk Müşaviri, Yönetim Kurulu Danışmanı, 1998-2006 yılları arasında Family Finans Kurumu A.Ş.’nde Baş Hukuk Müşaviri ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Yine Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Tüm bu süreçlerde serbest avukat olarak mesleğine devamla; özellikle deneyimli uzlaşmacı kimliği ile tanınmakta olup, hukuki siyasi konularda stratejik danışmanlık, Bankacılık ve Rekabet Hukuku konularında yurt içi ve dışında çalışmalar yapmaktadır. Birçok gazete ve dergide siyasi ve hukuki içerikli inceleme ve makaleleri yayınlanmıştır.

 


 

Founder Attorney İlhan İMİK:

Born in 1949, Elazığ. Finished his higher education in İstanbul University Law and completed his masters programme on Private Law.

Private Law Firm owner since 1972.

In addition to his Private Law practise ;

Between 1986- 1997, he worked as the Deputy Director, Adviser to the Board of Directors, Director of the Law Department at Albaraka Turk Bank. Also,he was the member of the Board of Directors at Turkey Finance Bank.

1998- 2006, he was the Director of the Law Department and Member of the Board of Directors at Family Finance.

Known for his experienced and reconcilementry charecter, practices his profession as a Private Lawyer during all of these works. Gives counciling on political and strategic affairs and practices Banking, Competition Law on national and international level. His legal and political articles and investigations issued in a lot of Newspapers and Magazines.

 

İletişim Bilgisi

Adres: Bahçelievler Mah. Zübeyde Hanım Cad. Nato Yolu
No:43/3 Çengelköy - Üsküdar - İSTANBUL
Tel: +90 216 308 71 00 - 01
Fax: +90 216 308 71 12
E-Mail: info@ilhanimik.av.tr

Türkiye Barolor Birliği Reklam Yasağı Yönetmeliği Madde 9'da belirtilen, "Teknolojinin ve bilimin olanak tanıdığı her tür ortamda, avukatlık mesleğinin onur ve kurallarına, avukatlık ünvanının gerektirdiği saygı ve güvene, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen "Avukatlık Meslek Kuralları"na aykırı olmayacak şekilde kendisini ifade etme hakkına sahiptir." ilkesine dayanılarak hazırlanmıştır.